м. Одеса, вул. Космонавтів, 11/13
+38 (048) 766-85-96
Працюємо 24/7
Цілодобово
Меню
м. Одеса, вул. Космонавтів, 11/13
+38 (048) 766-85-96
Працюємо 24/7
Цілодобово

Перші хвилини – поряд з мамою

Перші хвилини поряд з мамою
Надзвичайно важливим фактором є ранній і тривалий післяпологовий шкірний контакт з немовлям, який обов’язково має супроводжуватись прикладанням до грудей. Це сприяє налагодженню лактації в матері, гармонізації психічного та соматичного стану новонародженого, заспокоює його, зігріває.
Відбувається інтуїтивний незримий зв’язок матері з дитиною, що виникає відразу після пологів і дозволяє їй у майбутньому на підсвідомому рівні розуміти невербальні сигнали дитини аби задовільнити їх потреби.
Жінки, які провели зі своїми новонародженими дітьми не менше години після пологів, здатні впізнати їх за запахом, голосом, тактильно. Дитина здобуває впевненість у тому, що її сигнали про допомогу будуть почуті, а мама набуває здатності розуміти їх.
Тому практику розлучення матері й дитини одразу після пологів на сьогодні визнано глибоко помилковою.
Важливо після народження прикласти немовля до грудей матері. Окрім функції насичення дитини, годування грудьми має особливе значення для спілкування. Тільки грудне молоко здатне захистити організм дитини від несприятливої дії довкілля і забезпечити її біологічний та емоційний розвиток.
Грудне молоко є найкращою природною їжею для дитини. Його не може замінити жодна найдорожча молочна суміш.
Коли мама й немовля єднаються в ситуації годування, відбувається ініціація людських відносин, формується модель ставлення дитини до об’єктів оточення та до світу в цілому.
 Уже в перші хвилини життя діти відрізняють материнський голос від інших, формується здатність визначити таку відстань до матері, яка дає почуття відносної безпеки. Критерієм захищеності є можливість ефективно сигналізувати про свої потреби хнюпанням і оперативно отримувати догляд.
Якщо мама опиняється за межами визначеної відстані і стає реально чи уявно недоступною, малюк діє згідно з рефлекторними поведінковими сценаріями, спрямованими на швидке відновлення близкості. Страх втратити маму може викликати паніку і, якщо потреба у близкості надто часто повторюється, то й після відновлення близкості дитяча тривога лишається на високому рівні, поступово перетворюючись із ситуаційної реакції на особистісну рису.
Найпростіший спосіб заспокоїти немовля полягає в тому, щоб взяти його на руки й притиснути до грудей. Навіть найбільш крихітні діти чутливі до того, як їх тримають на руках.